سونی اریکسون K750i؛ بهترین گوشی دوربین‌دار سال!

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

اگر ماشین زمانی داشتیم که می‌توانست ما را تنها چند دهه به عقب برگرداند باز هم کارهای بزرگی می‌توانستیم انجام دهیم؛ از جمله حضور در مراسم رونمایی از گوشی سونی اریکسون K750i! راستی این گوشی اصلا مراسم رونمایی داشت؟! حتی اگر سونی مراسم رونمایی هم برای K750i در نظر نگرفته بوده ولی به‌عوض در زمینه‌ی تبلیغات برای آن سنگ تمام گذاشته است. خوبی تبلیغات هم این است که برای دیدن مجدد آن نیاز به ماشین زمان ندارید.

کافی است نگاهی به ویدیوی زیر بیندازیم تا اندکی خاطرات شیرینمان با K750i زنده شود. خودمانیم ولی حتی گلکسی S10 و آیفون XS هم به اندازه‌ی K750i ادعا در زمینه‌ی دوربین عکاسی ندارند!

سونی اریکسون K570i – تبلیغ اول سونی اریکسون K570i – تبلیغ دوم

‌دوربین ۲ مگاپیکسل، فوکوس خودکار، فلش LED و صفحه‌نمایش ۱.۸ اینچ TFT با رزولوشن ۱۷۶ در ۲۲۰ پیکسل و قابلیت نمایش ۲۵۶ هزار رنگ؛ شوخی نمی‌کنیم، دقیقا با همین مشخصات در سال ۲۰۰۵ می‌توانستید بهترین عکس‌ها را با گوشی موبایل بگیرید.

البته اگر از حق نگذریم سونی اریکسون K750i در زمان خود واقعا یک شاهکار بود. تا حدی که برخی از سایت‌های معتبر حوزه‌ی تکنولوژی لقب بهترین گوشی دوربین‌دار سال ۲۰۰۵ را به آن دادند. یعنی K750i حتی توانسته بود با گوشی‌های بزرگی نظیر N90 نوکیا که در آن زمان جزو مدعیان عکاسی با موبایل بود رقابت کند.

هنوز هم می‌توان از درپوش دوربین K750i که باعث می‌شد حداقل لازم نباشد قبل از هر بار عکاسی لنز را پاک کنید به‌عنوان یک ویژگی خوب یاد کرد. البته خود عنوان «بهترین گوشی دوربین‌دار سال» از این حکایت می‌کند که K750i مربوط به دورانی است که هنوز گوشی «دوربین‌ندار» معنی داشته!

سونی اریکسون K750i سونی اریکسون K750i سونی اریکسون K750i سونی اریکسون K750i

  • سونی اریکسون K750i
  • سونی اریکسون K750i
  • سونی اریکسون K750i
  • سونی اریکسون K750i

سونی اریکسون K750i در ایران هم یکی از موفق‌ترین گوشی‌های زمان خود بود و با کمال تعجب هنوز هم ممکن است یکی از آن‌ها در هر حالی که احتمالا بارها بین افراد مختلف دست‌به‌دست شده، زنده بیابید. بنابراین احتمالا اگر K750i می‌توانست سخن بگوید خاطرات بسیار زیادی با ما داشت که تعریف کند. ولی ازآنجاکه متاسفانه K750i قادر به سخن گفتن نیست ما از شما دعوت می‌کنیم تا خاطرات خود را با آن در بخش نظرات برایمان تعریف کنید.

The post سونی اریکسون K750i؛ بهترین گوشی دوربین‌دار سال! appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *